Амброзія – це один з найбільш непримітних і витривалих бур’янів у рослинному світі, який, проте, є одним із найбільш небезпечних алергенів.
 
"Косимо амброзію на вулиці Ботанічній, дуже низенько, щоб не викинула додаткове насіння. Якщо занедбати це, то цей бур’ян швидко розповсюдиться. Попри те, що кожна рослина живе лише один сезон, вона може виробити до одного мільярда пилкових зерен. І "подорожувати" вони можуть на досить великі відстані", - розповідають працівники тресту.
 
Амброзія полинолиста – карантинний бур’ян, обмежено поширений на території України. Його шкода: зниження врожайності с/г культур, засмічення врожаю с/г культур, погіршення якості кормів, зниження продуктивності пасовищ і негативного впливу на здоров’я.
 
Засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові, а також городи, сади, луки, пасовища, полезахисні лісосмуги, часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків.
 
Для міських мешканців основну небезпеку становить пилок, який викликає поліноз, алергійне захворювання із різними проявами: від алергічного риніту до астми, можливі також кон'юнктивіт, мігрень та кропивниця. Алергічні прояви можуть фіксуватися за наявності всього 5-10 пилкових зерен амброзії на кубічний метр повітря. Ефективних ліків проти цього виду полінозу поки що не існує.
 
У нашому місті вид амброзія полинолиста офіційно з’явилася вже понад 10 років тому. Наразі існує велика засміченість околиць міста, зокрема південно-східна околиця, де ведеться активне житлове будівництво (котеджне містечко «Сонячна долина»). Проте окремі вогнища зростання амброзії полинолистої є й у межах Рівного, зокрема на вулиці Шухевича, ділянки вулиці Соборної, на вулиці Миколи Хвильового, між вулицями Гайдамацька та Гагаріна, на ділянках вздовж дитячої залізничної дороги тощо.
 
Можливо, це великий план квітка та природа

Ми на мапі Рівного