Фіалка триколірна


Фіа́лка триколі́рна (Viola tricolor L.) - однорічні або дворічні рослини родини фіалкових (10 — 45 см заввишки) з слаборозвинутим, малорозгалуженим коренем.У квітках фіалки триколірної міститься жовта барвна речовина віола-кверцитрин.

У декоративному садівництві на клумбах, рабатках, у бордюрах, на балконах, квітниках широко використовують садову різновидність фіалки триколірної (братки садові) .

Дивовижна невибаглива рослина, що квітує із червня і до самих осінніх холодів. Варіантів її розміщення в саду безліч: бегонію (Begonia semperflorens) можна вирощувати як ампельну рослину або квітучий бордюр, її саджають у контейнери для балконів і терас і використовують у килимових посадках. 

Залежно від сорту, бегонія вічноквітуча може мати зелене, бронзове, бордово-коричневе листя й білі, рожеві або червоні квітки. Селекціонерами виведені і двоколірні сорти. Низькорослі сорти дуже компактні: у висоту вони досягають не більше 20 см; висота найбільш рослих - 30-40 см. 

Квітучі бегонії надзвичайно декоративні, висаджені в саду вони нагадують строкатий і барвистий килим, що радує око до самих холодів.

Досить часто можна зустріти вічноквітучу бегонію на клумбах, її висаджують як у групових посадках, так і суцільним килимом, використовуючи рослини з різним кольором листя і квіток.

Крім того цей вид бегоній можна висадити у вуличні вазони або в горщики на балконі й кімнаті.

У групових посадках бегонію висаджують на передньому плані, через її низькорослість і велику кущистість.

Тому що рослина прекрасно переносить умови півтіні, її можна висаджувати в тіні дерев створюючи яскраве обрамлення для саду, рослину так само можна висаджувати безпосередньо навколо самих дерев.

 

Фотогалерея:

 


Ми на мапі Рівного